Спартак Варна победи Септември София с минималното  в среща от 34-ия

...

Спартак се сбогува с елита с победа, но повлече със себе си и Септември

Спартак Варна победи Септември София с минималното  в среща от 34-ия кръг в efbet Лига, само че и двата тима се простиха публично с елитния си статут. " Соколите " и столичани имат по 25 точки и нямат никаква опция да се доберат даже до бараж за оставане, откакто Хебър, който победи с 3:2 като посетител Ботев Враца, има 29 пункта при единствено кръг до края на сезона.

Единственото попадение в срещата в морската ни столица реализира  Жоао Марио  в 83-ата минута. По този метод двата тима, които са водени от легендите на българския футбол - Димитър Димитров и Красимир Балъков, изпадат във Втора лига.

В последния кръг от сезона Спартак гостува на Пирин Благоевград, до момента в който Септември приема Ботев Враца.

/ /

Гостите от Септември стартираха срещата по-добре и още във втората минута имаха добър късмет да открият резултата. Топката беше изчистена след центриране отляво в наказателното поле на домакините, само че Лерой Микелс не съумя да провежда офанзива и загуби кълбото от Митко Митков, който стреля мощно и рисково пред дъгата, само че вратарят Кристиано Фигейредо мазета в корнер.

Спартак отговори четири минути по-късно, когато Евандро се включи от втора позиция в наказателното поле, измъкна се от Мартин Николов и засече с глава центриране от левия фланг, само че високо над вратата.

В десетата минута капитанът на столичани – Красимир Станоев, шутира ниско от отдалеченост, само че на безвредно разстояние от дясната греда на Фигейредо.

Три минути по-късно Спартак имаше нова хубава опция за попадение. Денис Баланюк се освободи елегантно от Стефан Милич на десния фланг и с отлично подаване откри на другия фланг Румен Руменов, който влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, само че над вратата.

" Соколите " натиснаха и 120 секунди по-късно бяха на сантиметри от гола. Топката беше центрирана от левия фланг в наказателното поле на Септември, където Милич увисна, а Баланюк с едно допиране изведе отляво във дребния пеналт Иван Йорданов, който копна топката над вратаря Димитър Шейтанов, само че Мартин Николов съумя да стигне и да почисти с глава от самата голлиния, като предотврати несъмнено попадение.

В идващите минути настана мъртвило на терена, като и двата тима не желаеха да подхващат непотребни опасности предвид на огромния залог в срещата.

В 34-ата минута обаче Септември сътвори нова заплаха пред вратата на домакините. Николов извърши странично мятане отляво по офанзивата към Симеон Александров в наказателното поле, който овладя добре и по-късно даде топката за Мартин Петков, който шутира мощно в близкия ъгъл, само че Фигейредо беше застанал добре и мазета в корнер.

Столичани на собствен ред потеглиха още веднъж по-смело в офанзива и пет минути преди края на първата част Айкут Рамадан получи на левия фланг, влезе в наказателното поле, залъга Бен Карамоко и шутира в близкия ъгъл, само че отново  португалският пазач на „ соколите “ се намеси и мазета в ъглов удар.

В първите няколко минути на второто полувреме много неточни удари насочиха Рамадан и Александров за гостите.

Спартак можеше да нанесе съдбоносен удар в 58-ата минута, когато Микелс центрира от свободен удар в наказателното поле, където Евандро изпревари Арсов и засече с глава, само че Шейтанов направи жизненоважно избавяне с крайник.

В 66-ата минута Мартин Николов и Ивей Ромееш се сблъскаха след единоборство в наказателното поле отдясно, а крилото на Спартак падна и домакините желаеха дузпа. Реферът Георги Давидов беше покрай обстановката, само че не отсъди нарушаване и не бе извикан от ВАР.

В 73-ата минута Септември пропусна неповторим късмет да поведе в резултата. Кабов центрира от свободен удар отдясно в наказателното поле, където към точката за дузпа Мартин Петков отклони топката с глава към задната греда, където тя стигна до Стефан Милич стреля от чудесна позиция на границата на дребния пеналт, само че над напречната греда.

Спартак обаче стигна първи до гола в 83-ата минута. Домакините почистиха топката от своето наказателно поле след центриране от левия фланг, след което проведоха бърза контраофанзива в отсъствието на играчи на Септември, които бяха в предни позиции. Лерой Микелс взе топката и изведе от своята половина самичък против вратаря Жоао Марио, който невъзмутимо прати кълбото около Шейтанов в долния му ляв ъгъл – 1:0.